5 st ytterfoder med dekor av fågel Fenix.
1 st höjd ca 18,5 cm, diameter ca 24 cm.
1 st höjd ca 16 cm, diameter ca 19 cm.
3 st höjd ca 14 cm, diameter ca 16,5 cm.
Bruks- och åldersslitage, två stycken med hårsprickor, största krukan med nagg vid botten, krackelering, missfärgning.