3259655. Herta Schrenzel, målning, dam med fläta.
Herta Schrenzel, målning, dam med fläta, olja på duk. Skildring av en ung dam med upphöjt hår, signerad och daterad nere till vänster, 45,5x37,5cm (49x42cm).