SOCKERSKÅLAR MED LOCK, 18 st, porslin, mestadels ALP Lidköping, 1900-tal.

325568. SOCKERSKÅLAR MED LOCK, 18 st, porslin, mestadels ALP Lidköping, 1900-tal.

Olika modeller och mönster.
Höjd 8 - 13,5 cm.

Smärre slitage. Enstaka nagg och glasyrbortfall. En skål med senare lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Olika modeller och mönster.
Höjd 8 - 13,5 cm.

Antal besök: 2 044