ETT INDISKT BENARES-BORD.

ETT INDISKT BENARES-BORD.
3252745. ETT INDISKT BENARES-BORD.

Ett indiskt Benares-bord, med en mässingpräglad topp med en blommig vinstockdekoration omvänd signerad ”Messrs Noor Bux Khudabux & Co Jeyporc City” upphöjd på snidad lövträbas med sex ben, 77 cm bred.

allmänna märken och bucklor, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 376