325268. GLASSERVISDELAR, 94 delar, Helgamodell.
20 vinglas, höjd ca 18 cm
10 snapsglas, höjd ca 14,5 cm
6 grogglas, höjd ca 13 cm
8 selterglas, höjd ca 8,8 cm
19 likörglas, höjd ca 12 cm
7 starkvinsglas, höjd ca 9,5 cm
6 sherryglas, höjd ca 7,5 cm
18 likörglas, höjd ca 11,5 cm.
Bruksslitage. Enstaka smärre nagg. Något varierande höjd, färgton och tjocklek.
20 vinglas, höjd ca 18 cm
10 snapsglas, höjd ca 14,5 cm
6 grogglas, höjd ca 13 cm
8 selterglas, höjd ca 8,8 cm
19 likörglas, höjd ca 12 cm
6 sherryglas, höjd ca 7,5 cm