OLLE LUNDMARK. Kniv, samearbete, monogramsignerad "OL". 1900-tals andra hälft.

325229. OLLE LUNDMARK. Kniv, samearbete, monogramsignerad "OL". 1900-tals andra hälft.

Skaft i horn och mauserbjörk. Blad i stål, längd 85 mm. Slida i läder och horn med rik dekor. Totallängd 240 mm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 091