BÄGARE, silver, Anders Dunderberg, Gävle, 1795, vikt 360,74 gram.

324931. BÄGARE, silver, Anders Dunderberg, Gävle, 1795, vikt 360,74 gram.

Graverad dekor av blomster. Invändigt delvis förgyllt.
Höjd ca 20,5 cm.

Åldersslitage, bucklor på botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 20,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 384