TECKNINGAR 12 stycken, 1800-tal.

3247483. TECKNINGAR 12 stycken, 1800-tal.

Mansporträtt, blyerts
Landskap 2 st. blyerts
St Hans Visby, tusch
Hund vid hundkoja signerad Engström, blyerts
Portrait de Madame Matilde Birger, oidentifierad konstnär Maj 81, blyerts
Madonna Riepenhausen Rom 1844, blyerts
Teckning madonna och akvarell, kvinna Erner Palermo
Italiensk kvinna, Ferari Roma 1840, blyerts
Kvinnoansiklt von Krüger blyerts
Bondkvinna, Friedlander Rom 1845, blyerts med täckvitt.

Uppklistrade på papper, slitage, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mansporträtt, blyerts
Landskap 2 st. blyerts
St Hans Visby, tusch

Antal besök: 426