324747. MATGRUPP, 5 delar, 1900-talets första kvartal.
Proveniens enligt uppgift: Märta Philipsons "direktionsmöbel".
Stolar brickmärkta med siffror samt bokstäver baktill.
Bord med intarsiadekor på kortsidorna.
Bordets mått: Längd 139, bredd 90, höjd 77 cm.