SKRIN, allmoge, tidigt 1800-tal.

324742. SKRIN, allmoge, tidigt 1800-tal.

Kista med leddika. Märkt 1833. Längd 36, bredd 37, höjd 22 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 080