EDWARD HALD. "De nya Eldskärnarna", motiv från Orrefors hytta, blandteknik, signerad och daterad 1963.

324482. EDWARD HALD. "De nya Eldskärnarna", motiv från Orrefors hytta, blandteknik, signerad och daterad 1963.

46 x 60 cm.

Pannå med buktig yta. Färgbortfall finnes.
Åldersslitage.

Edward Hald (1883–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

46 x 60 cm.

Åldersslitage.

Edward Hald (1883–1980)

Antal besök: 1 052