324456. FICKUR, 2 st, silver, Zenith och Mora. 18/1900-tal.
Fickur, Zenith, Järnvägsur för Turkiska järnvägen TCDD, märkt "Grand Prix, Zenith 1865", diameter 48,5 mm, vikt 84 gram. Fickur, märkt "Mora, Grand Prix, Paris 1900", diameter 51,5 mm, vikt 84 87 gram.
Slitage. Märken. Repor. Bägge uren fungerar. Mora med gravyr på inre boetten.