HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets andra halva.

324422. HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets andra halva.

Över- samt underskåp, hyllplan invändigt, lås 1700-tal. Bredd 140, djup 70, höjd 238 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, senare bemålad, kvisthål, repor, märken, patina.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 060