324352. FRUKTSERVIS, 12 delar Villeroy & Boch samt YTTERFODER, 2 st, porslin.
Ytterfoder höjd 16 respektive 18 cm.
11 assietter samt fruktskål på fot höjd 17 cm.
Proveniens Hofmantorps Säteri.
Den mindre krukan har sprickor och fläckar, sprickor, lagning och någon nagg på assietterna.