KAFFEPANNOR, GRYTA och SPANN, 4 delar, koppar, bl.a. Skultuna. 1900-talets första hälft.

324340. KAFFEPANNOR, GRYTA och SPANN, 4 delar, koppar, bl.a. Skultuna. 1900-talets första hälft.

Kaffepannor, 1,5 - 8 Liter, höjd 21,5 cm - 36 cm.
Gryta samt hink, höjd 14 - 22 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 875