PER KIRKEBY. Böcker och etsning (2 st), Danmark.

3243335. PER KIRKEBY. Böcker och etsning (2 st), Danmark.

1. Per Kirkeby Byggkonst av Lars Morell, Jens Lindhe, Aristo 1996, 1 upplaga, 1 upplaga. 396 sidor. ISBN 87-985103-2-0. Det orange omslaget visar att detta är en numrerad kopia nr. 042 av 100. Inkluderat är en signerad gravyr av Per Kirkeby även numrerad nr. 42/100. Blyerts signerad PK 96.
2. Per Kirkeby Skulptur av Poul Erik Tøjner. Konstbokklubben. Förlaget Bjerggaard 2005. 30 x 24 cm/240 sidor. ISBN 87-11-23222-6. Med smutsinpackning.

Ålder och användningsslitage.

Tema

Kvalitetsauktion januari

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålder och användningsslitage.

Tema

Kvalitetsauktion januari

Antal besök: 929