324199. GLASSERVIS 44 delar, "Rustica", Göran Wärff, Pukeberg, glas, tallrikar.
12 vinglas höjd 14 cm, 6 champagneglas höjd 18 cm, 4 snapsglas höjd 10 cm, 6 dessertskålar.
7 flata tallrikar diam 26 cm, 3 djupa tallrikar, 6 assietter diam 1 9cm.
Slitage. En mikronagg på ett vinglas.