SLÄDE, "kappsläde" troligen Norge, 1800-/1900-tal.

324190. SLÄDE, "kappsläde" troligen Norge, 1800-/1900-tal.

Trästomme, bemålad, samt järnsmide, med skaklar, tygklädd stoppad sits, med lös dyna. Längd 188 cm + skaklar 315 cm.

Slitage, erodering, skador, reva, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 833