VÄGGHYLLOR, 2 st, trä respektive emalj, 1900-tal.

323967. VÄGGHYLLOR, 2 st, trä respektive emalj, 1900-tal.

Vägghylla trä, målad dekor av blommor, längd 43 cm.
Vägghylla emaljerad med 3 löstagbara byttor, längd 39 cm.

Bruksslitage, fläckar. Hylla trä med senare krokar, mindre avslag på knoppar. Hylla emalj med emaljskador, buckla.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 822