3239061. ARNE VODDER. FÅTÖLJ MED OTTOMAN.
Design Arne Vodder 1960-tal.
Cado version
teakram med justerbart ryggstöd/säte
Lösa kuddar täckta med läder.
Höjd ca. 101 cm, bredd ca. 78 cm, sitshöjd ca. 40 cm.
Teakram med smärre tecken på slitage.
Läderöverdrag något patinerat men i gott skick.
Fåtöljen kommer från ett rökande hushåll.
Design Arne Vodder 1960-tal.
Cado version
Lösa kuddar täckta med läder.