ARNE VODDER. FÅTÖLJ MED OTTOMAN.

3239061. ARNE VODDER. FÅTÖLJ MED OTTOMAN.

Design Arne Vodder 1960-tal.
Cado version
teakram med justerbart ryggstöd/säte
Lösa kuddar täckta med läder.
Höjd ca. 101 cm, bredd ca. 78 cm, sitshöjd ca. 40 cm.

Teakram med smärre tecken på slitage.
Läderöverdrag något patinerat men i gott skick.
Fåtöljen kommer från ett rökande hushåll.

Gör en kostnadsfri värdering!

Design Arne Vodder 1960-tal.
Cado version
Lösa kuddar täckta med läder.

Antal besök: 659