TERRIN, fajans, rokoko, Frankrike, 1700-tal.

3237829. TERRIN, fajans, rokoko, Frankrike, 1700-tal.

Dekor i relief. Svängda fötter.
Höjd ca 33 cm.

Slitage. Sprickor, lagningar och glasyrbortfall.

Tema

Auctionets samlade vårkvalitetsauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 33 cm.

Tema

Antal besök: 968