PIEDESTAL, keramik 1900-/2000-tal, BLOMSTERBORD, 1900-talets mitt.

323665. PIEDESTAL, keramik 1900-/2000-tal, BLOMSTERBORD, 1900-talets mitt.

Piedestal, vitglaserad keramik, med reliefdekor, höjd 80 cm.
Blomsterbord med 5 hyllor, höjd 66 cm.

Slitage, blomsterbord med fläckar och smärre torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 117