3236159. EUGEN DE BRUYCKER (1901-1981). hedmark.
Allda-Eugen de Bruycker (1901-1981), hedlandskap, olja på kartong, signerad, på baksidan med titeln 'Blick ins Weite' (delvis suddig), samt otydligt daterad, ca. 33 x 44 cm, med ram ca. 45 x 57 cm.