EN FOLIO AV OLIKA VERK.

EN FOLIO AV OLIKA VERK.
3231860. EN FOLIO AV OLIKA VERK.

Bestående av en blyertsdesign av Boris Anrep; en akvarell av Peter Midgley, ”Designs for Sgraffito”; en teckning av en naken av Terence Loudon, 1957; en fotogravyr av Stonyhurst av James Craig Annan; åtta grå tvätt- och blyertsteckningar av Tony Cyriax; en akvatint av Emma Bryant, 1983; ett tryck av `Ensamhet` efter Lucien Dialsarro från `Pissarro`, 1893; en etsning av Julius Komjati; en teckning av ”Den spanska synagogan, Jerusalem” av John Fulleylove; åtta reproduktioner av ”Croques de Mode” efter Raoul Dufy, 1920; och diverse tryck och teckningar av/efter E O Hoppe, A Vidal, Charles Aitken m.fl., vissa signerade, oramade (folio).

Blandat skick; rättvis överlag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 219