323140. BESTICKDELAR, 27, delar, tenn, knivar, gafflar samt skedar, Kongetinn, Norge. 1900-talets andra hälft.
Vikingainspirerad dekor. i relief
9 gafflar, längd 20,3 cm.
9 st gafflar, längd 20,3 cm.
9 st skedar, längd 20 cm.
Smärre bruksslitage, originaletuier medföljer.