323059. CYKEL, DBS Crossmaster, Norge, 1900-tal.
Ramhöjd 74 cm.
Däckdimension 26 x 1½.
Med limpsadel, lås på bakdäcket samt pingla.
Bruksslitage, smuts/fläckar, bucklor, skador, anlupen, senare bakdäck, lås fastkärvat, båda däck med punka (ej kollade efter hål).