CARLO SCARPA FÜR MURANO. TILLSKRIVEN. hantera kanna eller juice kanna.

322863. CARLO SCARPA FÜR MURANO. TILLSKRIVEN. hantera kanna eller juice kanna.

Antik kanna från Murano, etiketten Venini; daterad 1970-tal. Signerad lite suddig på sidan av stativet. Färgat rött glas med en genomskinlig knopp som sitter i den nedre tredjedelen. Handtag med bifogad klar glaskam. Höjd ca. 54 cm/stativ 22 cm.

Gott skick, oskadad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gott skick, oskadad.

HannoVerum
Antal besök: 1 724