Blandade årgångar
12 mindre mattallrikar, diameter 23 cm
12 djupa tallrikar, diameter 23 cm
12 assietter, diameter 17,7 cm
2 uppläggningsskålar, längd 30 cm.
Lätt-hårt bruksslitage
Krackeleringar och missfärgningar på uppläggningsskålarna.
Blandade årgångar
Lätt-hårt bruksslitage