322027. KRYDDBURKAR samt KAFFESERVIS, 32 delar, Rörstrand, Echenbach, 1900-tal.
3 Kryddburkar, Pomona, Portmeirion.
7 Kryddburkar, "Dalom", Rörstrand.
3 Kryddkar, munkar, W. Germany.
Skål, Import.
9 Kaffekoppar, Eschenbach.
9 Kaffefat, Eschenbach.
Höjder mellan: ca 2 - 12 cm.
Bruksslitage, två kaffekoppar med litet nagg.