FOLKE OHLSSON. Fåtölj, 1950/60-tal.

3220249. FOLKE OHLSSON. Fåtölj, 1950/60-tal.

Fåtölj, helklädd, ben och armstöd i rödbetsat trä. Design av Folke Ohlsson för Dux.
Sverige 1950/60-tal.
Höjd ca 102 cm
Sitthöjd ca 38 cm
Bredd yttermått ca 73 cm.

Ytslitage.
Textil med smuts och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sverige 1950/60-tal.
Höjd ca 102 cm
Sitthöjd ca 38 cm
Bredd yttermått ca 73 cm.

Ytslitage.
Textil med smuts och slitage.

Antal besök: 1 159