MATSALSMÖBEL, 11 delar. "Herrgården", Carl Malmsten, 1900-tal.

321994. MATSALSMÖBEL, 11 delar. "Herrgården", Carl Malmsten, 1900-tal.

Brännmärkt "Carl Malmsten". 8 stolar med spjälad rygg och textilklädda sitsar. Bord med dubbla iläggsskivor. Bordets totalta längd med 2 skivor 226 cm, bredd 115 cm. Utan skivor diameter 115. Höjd 76 cm.

Några stolar smutsade, bruksslitage och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 254