FAT, samt skålar, 4 delar, porslin, "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg.

321827. FAT, samt skålar, 4 delar, porslin, "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg.

Fat med storlekarna 31,5 x 22,5 cm, samt 23 x 20 cm
Skålarna med diametern 15,5 samt 17,5 cm.

Visst dekorslitage samt missfärgning på det större fatet, mindre fatet med krackelering, ena skålen med hårspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 143