321827. FAT, samt skålar, 4 delar, porslin, "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg.
Fat med storlekarna 31,5 x 22,5 cm, samt 23 x 20 cm
Skålarna med diametern 15,5 samt 17,5 cm.
Visst dekorslitage samt missfärgning på det större fatet, mindre fatet med krackelering, ena skålen med hårspricka.