KAFFESKEDAR, silver, 12+3 stycken, 1879, 216,5 gram.

321682. KAFFESKEDAR, silver, 12+3 stycken, 1879, 216,5 gram.

12 skedar, "Svensk modell", längd 13 cm
3 skedar, "Franska Liljan", stämplade O A Kattfot, A6.

Bruksslitage
Gravyr på de 12 skedarna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage
Gravyr på de 12 skedarna.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 641