DIETER RAMS. Vitso. SDR+ '606' hyllsystem, 42 st.

3215586. DIETER RAMS. Vitso. SDR+ '606' hyllsystem, 42 st.

SDR+ hyllsystem '606' av Dieter Rams för Vitsö. Tyskland, design från 1960-talet. 38 delar, aluminium, målad silvergrå.

Består av:

10 väggskenor, ca. Höjd 200 cm
16 metallhyllor, ca. B 66 cm x D 30 cm
2 metallhyllor, ca. B 66 cm x D 37 cm
2 tidningsbrickor, ca. B 66 cm x D 37 cm
6 bokstöd, ca. H 11 cm x D 21 cm
5 metallbehållare med lock som mäter H 39,5 cm x B 65,5 cm x D 35,5 cm
1 lådenhet i trä och metall, 3 lådor, à H 39,5 cm x B 65,5 cm x D 35,5 cm
diverse skruvar och anslutningar. Nyckel tillgänglig.

Tecken på slitage är närvarande. Repor på platser.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Består av:

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 375