BÖCKER, formgivning, 14 st.

BÖCKER, formgivning, 14 st.
3213086. BÖCKER, formgivning, 14 st.

Carolina Söderholm - Svenska formrebeller.
Gisela Eronn - Tusenkonstnären Stig Lindberg.
Thomas Eriksson - Älskade form!
Judith Miller - 1900-talets design.
Carolina Söderholm - Svenska formgivare.
Jane Fredlund - Moderna antikviteter.
Penny Sparke - Design: 1900-talets pionjärer.
Michael Tambini - 1900-talets design.
S.E. Vingedal - Porslinsmärken.
Gisela Eronn - Tidlösa mönster.
Gunnar Lersjö - Färgat glas.
Wahlström & Widstrand - Svenskt glas.
Gösta Arvidsson - Gustavsberg.
Kerstin Wickman - Orrefors.

Överlag gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gunnar Lersjö - Färgat glas.
Kerstin Wickman - Orrefors.

Överlag gott skick.

Antal besök: 398