BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1900-tal.

321111. BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1900-tal.

Dekor av landskap i underglasyrblått. Diam 26 cm.

Glasyrdefekter. Mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Glasyrdefekter. Mindre nagg.

Antal besök: 647