321049. MATSERVIS, 69 delar, flintgods, "Stjärnsund", Gefle.
12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 10 assietter, 12 dessertallrikar, kanna, såskanna, såsskål, 3 uppläggningsfat, 5 uppläggningsskålar.
Krackelyr, missfärgningar, enstaka nagg.