STOP, koppar, belagt med 12 mynt, 1800-tal.

320924. STOP, koppar, belagt med 12 mynt, 1800-tal.

Handtag i mässing, lockknopp i trä
Mynten på kannan från 1700-talet
Höjd 17,5 cm.

Bruksslitage, bucklor samt repor. Senare lagningar på fötter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 17,5 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 057