BIBLIOTEKSBORD, nyrenässans, "Frimurareorden", 1800-talets slut.

320788. BIBLIOTEKSBORD, nyrenässans, "Frimurareorden", 1800-talets slut.

Ek. Bordsskiva med infälld läderskiva samt en låda i sargen på varje sida, svarvade ben. Längd 186, bredd 106, höjd 78 cm.

Proveniens: Frimurarorden i Sundsvall.

Slitage. Fuktmärke på en kortsida. Märken. Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 900