PRYDNADSFÖREMÅL, glas, metall och porslin, 4 delar, bland annat Stelton, 1900-tal.
320776. PRYDNADSFÖREMÅL, glas, metall och porslin, 4 delar, bland annat Stelton, 1900-tal.
Ljusstake, Stelton, rostfritt och glas, skålens diameter 27,5 cm
Vas, porslin, ostindisk, höjd 20 cm
Veksax, mässing, längd 15 cm
Glasskulptur, Monica Backström, Kosta Boda, 9 x 9 cm med upphängningsplatta.
Bruksslitage
Nagg på vasens ovankant
Några dekorelement på vasen är skadade.
Veksax, mässing, längd 15 cm
Bruksslitage
Nagg på vasens ovankant