SERVISDEAR, 17 delar svalan, Rörstrand. 1800-tal.

320733. SERVISDEAR, 17 delar svalan, Rörstrand. 1800-tal.

7 flata tallrikar, diameter 23,4 cm.
10 djupa tallrikar, diameter 24 cm.

Bruksslitage, krackelyr, några delar med hårlinjesprickor,en flat tallrik med kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 593