KRYDDSNURRA, teak samt glas, Digsmed, Danmark, 1960-tal.

320708. KRYDDSNURRA, teak samt glas, Digsmed, Danmark, 1960-tal.

Diameter ca 55 cm. Märkt "Digsmed Design 1964". Vissa burkar med kryddnamnsetiketter i botten. Roterbar väggfästningsanordning med kullager.

Smärre bruksslitage, färgrester på baksida väggfäste.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 482