320708. KRYDDSNURRA, teak samt glas, Digsmed, Danmark, 1960-tal.
Diameter ca 55 cm. Märkt "Digsmed Design 1964". Vissa burkar med kryddnamnsetiketter i botten. Roterbar väggfästningsanordning med kullager.
Smärre bruksslitage, färgrester på baksida väggfäste.