URNA. Kina, 1800-tal.

URNA. Kina, 1800-tal.
3206220. URNA. Kina, 1800-tal.

Floral dekor i underglasyrblått. Höjd ca 37 cm.

Bruksslitage. Sprickor samt nagg. Hänklar saknas.

Tema

Ostindiskt

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Ostindiskt

Antal besök: 682