Cembalo från företaget Wittmayer.

3205755. Cembalo från företaget Wittmayer.

valnöt. På tre koniska fyrkantiga ben, den kvadratiska vingformade kroppen med en sluten underkropp. En-manuell. Luttåg. Företagsnamn på baksidan. HxBxD: ca. 83 x 87 x 139 cm.

Små tecken på slitage, kroppsyta delvis med vattenmärken och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 730