DIVERSE KERAMIK, 5 delar, 1900-talets tredje fjärdedel.

320520. DIVERSE KERAMIK, 5 delar, 1900-talets tredje fjärdedel.

Keramikfat, Tilgmans, diameter 43 cm.
Grytunderlägg, keramik/trä, signerad WP(?).
Rund väggplakett, keramik, signerad Nittsjö.
Fat, keramik, Bo Borgström.
Tekanna, keramik, etikettsignerad Monica Linderoth.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, keramik, Bo Borgström.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Antal besök: 2 383