DIVERSE GLAS, 12 delar, 1900-talets andra hälft.

320510. DIVERSE GLAS, 12 delar, 1900-talets andra hälft.

Glasskål, Hadeland, Norge, höjd 12,5 cm.
Glasshaker, höjd exkl. korklock 22,5 cm, (Lindshammar).
Glasfrukt, FM Konstglas, höjd 9,5 cm.
Glasfrukt, gul, Kosta Boda, etikettmärkt samt märkt med gravyr, höjd 10 cm.
Glasfrukt, Hadeland, Norge, höjd 10 cm.
Större glasskål, okänd tillverkare, samt tillhörande fat, 6 st, diameter ca 19,5 cm.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, ej genomgånget.

Antal besök: 747