Slipad dekor i rutmönster.
6 st vinglas, höjd 13 cm.
7 st ölglas, höjd 13,3 cm.
7 st sherryglas, höjd 10,5 cm.
10 st whiskyglas, höjd 7,8 cm
6 st likörglas, höjd 6 cm.
1 st karaff, höjd 25,4 cm.
1 st ishink, höjd 22,4 cm.
Bruksslitage, ett ölglas med lagning i kanten, karaff med smärre stötmärke på proppens undersida samt invändig imma i karaffens nedre del.
Slipad dekor i rutmönster.
6 st vinglas, höjd 13 cm.
7 st ölglas, höjd 13,3 cm.
10 st whiskyglas, höjd 7,8 cm
6 st likörglas, höjd 6 cm.
1 st karaff, höjd 25,4 cm.
1 st ishink, höjd 22,4 cm.