GLASFÖREMÅL, 12 st, Kosta Boda, Nuutajärvi, Jan Stievens Glashytta.

320402. GLASFÖREMÅL, 12 st, Kosta Boda, Nuutajärvi, Jan Stievens Glashytta.

Päron, Nuutajärvi, Finland, höjd 22 cm.
Skål på fot, signerad, 2 nubbeglas röd och gul, samt 2 på kattfot, Jan Stievens, troligen även 2 vinglas gul/röd/blå..
2 gula glaskulor.
Vas grön/lila samt gul/klarglas Kosta Boda.

Obetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 gula glaskulor.

Obetydligt slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 4 306